سئوال از پریسا:
گاهی وقتا وقتی یه مبحثی رو تست میزنم میبینم بعضی سوالات رو تو هوا میزنم!!! خیلی به نظرم آسون میاد ولی بعدا که دوباره می خوام مرور کنم می بینم می لنگم... اشکال کار از کجاست؟ و اینکه این مشکل بعدا حل نمیشه؟

جواب:پریسا خانوم این حالت عوامل مختلفی داره،پیشنهاد های من به شما:

۱)فرض میکنیم شما درس را بخوبی یاد گرفتی (این فرض خیلی مهمه!)در این صورت شما چه زمانی به تست زدن می پردازی؟ آیا بلافاصله بعد از خوندن یک درس این کار را انجام میدی؟ببین بهتره برای درس های اختصاصی و عمومی حداقل یک روز فاصله باشه.(این پیشنهاد من هست،ممکنه نظر بقیه مشاور ها فرق بکنه!)

۲)تست ها را حتما تا انتها حل کن! یعنی اینکه حتما جواب نهایی را بدست بیار.با این کار هم سرعت محاسباتی خودتو با لا می بری و هم ممکنه در انتهای راه حل یک تست یک نکته نهفته باشه.

۳)تست ها را در چند بخش بزن.مثلا اگر تصمیم داری ۱۰۰ تست مشتق بزنی ۲ تا پنجاه تا بزن.(با فاصله زمانی)

۴)به احتمال زیاد از تست های طبقه بندی استفاده می کنی.در کنار تمام حسن های تست های طبقه بندی شده این عیب وجود داره که راه حل تمام تست های یک بخش تقریبا مشابه هم هست.بنابرای شما نیازی به فکر کردن درباره راه حل نداری،بنابرای تست ها را به قول خودت روی هوا می زنی!!!!بهت پیشنهاد میدم تمام تست های طبقه بندی شده را یکجا نزن .مثلا برای اگر برای رفع ابهام صفر صفرم ۱۵ تا تست وجود داره  فقط تست های شماره فرد را بزن و تست های شماره زوج را یک روز دیگه بزن.

۵)در نهایت و بعد از این نکاتی که برات نوشتم بهتر بدونی که مطلبی که ما می خونیم بعد از یک هفته، در صورتی که مرور نکنیم حدود هشتاد درصدش فراموش میشه.در اصل فلسفه مرور هم همینه.بنابراین زیاد نگرا ن نباش،بلکه خوشحال باش که تونستی نقاط ضعفت را کشف کنی.